Visoluten (Визолутен)

7 500ден

Производ: Visoluten (Визолутен)
Количина: 60 капсули
Наменето за: додаток во исхраната – извор на пептиди
Содржи: пептиди од тимус (А-11)

Availability: На залиха

Се препорачува за:

  • Во случај на ангиопатија на ретината на очите;
  • Макуларна дегенерација (сува и влажна форма);
  • Во случај на зголемен стрес и замор на очите;
  • Во случај на глауком или катаракта;
  • Во случај на спазам на сместување;
  • При долга работа пред компјутер;
  • Кога возите автомобил во текот на ноќта;
  • Кога користите декоративна козметика;
  • При често пливање во базен со хлорирана вода.

Состав: Микрокристална целулоза (МСС); капсула (хидроксипропил метилцелулоза, прочистена вода, карагенан, калиумацетат); пептиден комплекс А-11 (пептиди од очно јаболко), калциум стеарат како средство против стврднување.

Начин на употреба: 1–2 капсули по 1–2 пати на ден за време на оброците.

Опис на состојките:

  • Пептиди од очно јаболко (пептиден комплекс А-11)

Има стимулирачки ефект врз фоторецепторите и клеточните елементи на мрежницата, ги нормализира сите метаболички процеси во мрежницата. Придонесува за подобрување на функционалната интеракција на пигментниот епител и надворешните сегменти на фоторецепторите при дистрофични и дегенеративни процеси.

Shopping Cart