Libidon (Либидон)

7 500ден

Производ: Libidon (Либидон)
Количина: 60 капсули
Наменето за: додаток во исхраната – извор на пептиди
Содржи: пептиди од простата (А-16)

Нема на залиха

Се препорачува за:

  • Во случај на хроничен простатитис;
  • Во случај на аденом на простата;
  • Во случај на еректилна дисфункција;
  • Во случај на пад на квалитетот на ејакулатот;
  • Во случај на намалување на машкото либидо;
  • Во случај на машка неплодност.

Состав: Микрокристална целулоза (МСС); капсула (хидроксипропил метилцелулоза, прочистена вода, карагенан, калиумацетат); пептиден комплекс А-16 (екстракт од простата на млади животни), калциум стеарат како средство против стврднување.

Начин на употреба: 1–2 капсули по 1–2 пати на ден за време на оброците.

Опис на состојките:

    • Пептиди од простата (пептиден комплекс А-16)

Пептидите имаат селективно дејство врз клетките на ткивото на простатата и го нормализираат нивниот метаболизам.

Shopping Cart