Thyreogen (Тиреоген)

7 500ден

Производ: Thyreogen (Тиреоген)
Количина: 60 капсули
Наменето за: додаток во исхраната – извор на пептиди
Содржи: пептиди од тироидна жлезда (А-2)

Availability: На залиха

Се препорачува за:

  • Во случај на хипо- и хипертироидизам;
  • Во случај на нодуларна токсична и нетоксична гушавост;
  • Во случај на автоимун тироидитис;
  • За превенција на болести на тироидната жлезда;
  • Во случај на метаболички нарушувања;
  • Го намалува ризикот од малигна трансформација на клетките на тироидната жлезда.

Состав: Микрокристална целулоза (МСС); капсула (хидроксипропил метилцелулоза, прочистена вода, карагенан, калиумацетат); пептиден комплекс А-2 (пептиди од тироидна жлезда), калциум стеарат како средство против стврднување.

Начин на употреба: 1–2 капсули по 1–2 пати на ден за време на оброците.

Опис на состојките:

  • Пептид од тироидна жлезда (пептиден комплекс А-2)

Има селективен ефект врз различни клетки на тироидната жлезда, го нормализира метаболизмот во клетките и ги регулира неговите функции. Помага да се нормализира нивото на тироидните хормони во телото.

Shopping Cart