Cerluten (Церлутен)

7 500ден

Производ: Cerluten (Церлутен)
Количина: 60 капсули
Наменето за: додаток во исхраната – извор на пептиди
Содржи: пептиди од мозок (А-5)

Availability: На залиха

Се препорачува за:

 • За време на рехабилитација по мозочен удар;
 • За време на рехабилитација по краниоцеребрална травма (повреда на мозокот);
 • За нормализирање на активноста на мозокот во случај на атеросклероза;
 • Во случај на Алцхајмерова деменција и Паркинсонова болест;
 • Во случај на Мултипла склероза;
 • Во случај на невралгија и невритис;
 • Во случај на намалување на меморијата и проблеми со концентрацијата;
 • Во случај на синдром на хроничен замор;
 • Во случај на депресија;
 • Во случај на емоционална нестабилност, особено кај постари лица.

Состав: микрокристална целулоза (МСС); капсула (хидроксипропил метилцелулоза, прочистена вода, карагенан, калиумацетат); пептиден комплекс А-5 (екстракт од мозок на млади животни); калциум стеарат како средство против стврднување.

Начин на употреба: 1–2 капсули по 1–2 пати на ден за време на оброците.

Опис на состојките:

 • Пептиди од мозочно ткиво (пептиден комплекс А-5)

Селективно влијае врз клетките на нервното ткиво и мозокот, го нормализира метаболизмот во мозочните клетки и ги регулира нивните функции. Ги стабилизира невронските мембрани, ги нормализира процесите за пренос на нервните импулси, отстранувајќи ја емотивната ексцитабилност. Има невропротективно дејство, спречувајќи го распаѓањето на нервните клетки и развојот на сенилна деменција.

Shopping Cart