Sigumir (Сигумир)

7 500ден

Производ: Sigumir (Сигумир)
Количина: 60 капсули
Наменето за: додаток во исхраната – извор на пептиди
Содржи: пептиди од ’рскавично ткиво (А-4)

Availability: На залиха

Се препорачува за:

  • Артроза;
  • Артритис;
  • Остеохондроза и остеопороза;
  • Реуматизам;
  • Гихт;
  • За регенерација на ‘рскавични и коскени ткива во телото.

Состав: Микрокристална целулоза (МСС); капсула (хидроксипропил метилцелулоза, прочистена вода, карагенан, калиумацетат); пептиден комплекс А-4 (пептиди од ‘рскавично ткиво), калциум стеарат како средство против стврднување.

Начин на употреба: 1–2 капсули по 1–2 пати на ден за време на оброците.

Опис на состојките:

    • Пептиди од ’рскавично ткиво (пептиден комплекс А-4)

Има биолошка активност, која се манифестира со нормализирање на метаболизмот во коскените и ’рскавичните ткива, промовира регенерација на зглобовите и сврзните ткива во рамките на кожата.

Shopping Cart