Suprefort (Супрефорт)

7 500ден

Производ: Suprefort (Супрефорт)
Количина: 60 капсули
Наменето за: додаток во исхраната – извор на пептиди
Содржи: пептиди од панкреас (А-1)

Нема на залиха

Се препорачува за:

 • Во случај на разни дисфункции на панкреасот;
 • За нормализирање на процесот на варење;
 • Во случај на хроничен панкреатитис;
 • Во случај на секреторна инсуфициенција на панкреасот;
 • За нормализирање на метаболизмот на липидите и јаглените хидрати;
 • Во случај на дијабетес тип 1 и 2;
 • За превенција од дијабетес кај лица на возраст од 50+;
 • Во случај на неквалитетна исхрана;
 • Кога користите диети насочени кон намалување на телесната тежина.

Состав: Микрокристална целулоза (МСС); капсула (хидроксипропил метилцелулоза, прочистена вода, карагенан, калиумацетат); пептиден комплекс А-1 (екстракт од панкреас на млади животни), калциум стеарат како средство против стврднување.

Начин на употреба: 1–2 капсули по 1–2 пати на ден за време на оброците.

Опис на состојките:

  • Пептиди од панкреас (пептиден комплекс А-1)

Имаат селективно дејство врз клетките на панкреасот, го нормализираат нивниот метаболизам и ги регулираат функциите на панкреасот.

Shopping Cart