Ventfort (Вентфорт)

7 500ден

Производ: Ventfort (Вентфорт)
Количина: 60 капсули
Наменето за: додаток во исхраната – извор на пептиди
Содржи: пептиди од крвни садови (А-3)

Availability: Само 2 останати на залиха

Се препорачува за:

  • Во случај на артериска хипертензија;
  • Во случај на атеросклероза на крвните садови на долните екстремитети;
  • Во случај на облитерирачки ендартеритис;
  • Во случај на атеросклероза на мозочните садови и нарушување на циркулацијата на крвта во мозокот;
  • Во случај на исхемична срцева болест;
  • Во случај на проширени вени;
  • Во случај на хемороиди;
  • Во случај на ангиопатии од различно потекло;
  • За време на опоравувањето од миокарден инфаркт или мозочен удар.

Состав: Микрокристална целулоза (МСС); капсула (хидроксипропил метилцелулоза, прочистена вода, карагенан, калиумацетат); пептиден комплекс А-3 (екстракт од крвни садови на млади животни), калциум стеарат како средство против стврднување.

Начин на употреба: 1–2 капсули по 1–2 пати на ден за време на оброците.

Опис на состојките:

  • Пептид од крвни садови (пептиден комплекс А-3)

Има изразен ангиопротективен ефект, ја подобрува микроциркулацијата на крвта и ја нормализира исхраната на клетките со обновување на метаболизмот во васкуларниот ѕид, зголемувајќи ја неговата еластичност и пропустливост. Пептидот од крвни садови ја нормализира не само состојбата на васкуларниот ѕид низ телото, туку и што е најважно, микроциркулацијата на голем број органи. Ја нормализира пропустливоста на клеточниот ѕид, ја обновува трофичноста на ткивото на органите и клеточниот метаболизам.

Shopping Cart