Sale!

Getrufline

Original price was: 1 720ден.Current price is: 1 550ден.

Производ: Гетруфлајн
Наменето: за одржување на здрав дигестивен систем
Тежина: 108g. (9g. х 12 парчиња)
Содржи: не содржи пептиди

Availability: На залиха

Се препорачува за:

 • во случај на аскаријаза;
 • во случај на ентеробијаза;
 • во случај на џардијаза;
 • во случај на салмонелоза;
 • во случај на кадидијаза.

Состав: Концентрат од сок од јаболко, урми, листови од пелин, каранфилче, мед, цимет, пченка, куркумин, листови од коприва, камилица, витамин А.

Начин на употерба: Се препорачува да се зема 1 тартуф дневно. Времетраењето на терапијата е од 6 до 12 дена. Тартуфите треба добро да се изџвакаат и да се голтнат со вода.

За превенција се препорачуваат 2 терапии годишно. За ризични групи (рибари, спортисти и ловџии) се препорачуваат 3 до 4 терапии годишно.

Опис на состојките:

 • Каранфилче

На каранфилчето му се препишуваат следните особини: антивоспалително, аналгетско, антиоксидантски, антикоагулационо и локално аналгетско дејство. Најчесто се употребува за олеснување на стомачните тегоби, за гасови, за дијареја и за повраќање. Го подобрува варењето на храната, го забрзува метаболизмот и ја подобрува функцијата на црниот дроб, а го подобрува и апетитот.

 • Листови од пелин

Во западната народна медицина, пелинот се користи за лекување на дигестивни проблеми, воспаленија, треска, пролетен замор, дигестивни болести и хроничен запек, грчеви во стомакот, аменореја, артритис, дијабетес и многу други болести. Се користи како хомеопатски лек за епилепcија, болести и нару-шувања на нepвниот систем.

 • Цимет

Восоката содржина на растителни влакна го прави одличен при дијареја, остипација, проблеми со варењето на храната, подуеност и гасови. Исто така, циметот е одличен соузник во борбата со високата концентрација на шеќер во крвта кај пациенти со диабетес тип 2. Познато е и неговото лековите дејство против грип и настинка.

 • Куркумин

Концентрирани биоактивни куркуминоиди имаат научно докажано анти-инфламаторно дејство за намалување на воспаленија во организмот, односно намалување на болки и отоци предизвикани од страна на воспаленија, на зглобови, мускули и другите органи во телото;

 • Коприва

Копривата ја прочистува крвта и помага во ослободувањето на токсичните материи од организмот. Исто така го намалува нивото на шеќер во крвта, па затоа им се препорачува на лицата кои боледуваат од дијабетес.

 • Камилица

Научните истражувања потврдија дека камилицата поседува антибактериски, антифунгални, антиалергиски и антисептични својства. Исто така, камилицата помага во зголемувања на бројот на белите крвни зрнца во крвта, го олеснува варењето на храната и го ублажува чувството на надуеност во стомакот.

Shopping Cart