Revilab SL-09 male body (за мажи)

2 050ден

Revilab SL-09
Пакување: 10мл.
Наменето за: машкиот репродуктивен систем.
*Содржи пептиди од епифиза, од тестиси, од мочен меур и од простата.
Рок на траење: октомври 2023

Нема на залиха

Се препорачува за:

 • пореметувања со мокрењето поради заболување на простатата;
 • хронични воспаленија на простатата;
 • аденом на простатата;
 • проблеми со ерекција;
 • подобрување на функционалноста на машкиот репродуктивен систем;
 • нормализација на машкиот хормонски статус;
 • нормализација на подвижноста на сперматозоидите.

Состав на прозиводот: прочистена вода, кислитол, PEG-40 хидрогенизирано рицинусово масло, таксифолин, натриум сахарин, калиум сорбат, натриум бензоат, природен вкус „ментол“, еугенол, лимонен, миристамидопропалкониум хлорид, пептидни комплекси АА-1, АА-12, АА-13, АА-16, екстракти од сладунец, екстракти од прополис, екстракти од нане, екстракти од камилица, есенцијални масла од портокал и од каранфилче.

Начин на употреба: Наутро и навечер се нанесуваат 5-10 капки по слузницата во усната празнина. Можна е појава на талог. Пред употреба да се протресе. Траењето на едно пакување е предвидено за еден месец. Доколку е потребно, можно е да се продолжи со употреба на производот во текот на годината.

Опис на дејствата на производот:

 • Пептид од епифиза (пептиден комплекс АА-1)

Има селективно дејство врз клетките на невроендокриниот систем, го нормализира метаболизмот во клетките на епифизата и лачењето на мелатонинот, го регулира хормонскиот метаболизам, ја регулира работата на епифизата и организмот во целина.

 • Пептид од тестиси (пептиден комплекс АА-12)

Има селективно дејство врз клетките на машкиот репродуктивен систем, ја подобрува функционалноста и ја зголемува подвижноста на сперматозоидите, го регулира хормонскиот статус.

 • Пептид од мочен меур (пептиден комплекс АА-13)

Го нормализира мокрењето, го обновува метаболизмот во клетките на ѕдиор на мочниот меур, го стмулира мускулниот тонус на детузорот и сфинктерот.

 • Пептид од простата (пептиден комплекс АА-16)

Има селективно дејство врз клетките од ткивото на простатата, го нормализира метаболизмот во клетките на простатата.

 • Екстракт од сладунец

Содржи широк спектар на состојки корисни за човековиот организам. Сладунецот содржи 27 флавоноиди кои имаат повеќекратно дејство врз организмот – спазмолитичко, антиинфламаторно и придонесува за зараснување на раните.

 • Екстракт од прополис

Ги убива бактериите и вирусите, ја спречува нивната активност, а кај некои го успорува и нивниот развој. Прополисот помага кај заболувањата на усната празнина предизвикани од различни инфекции со херпетично, габично и бактериско потекло.

 • Екстракт од нане

Содржи есенцијално масло, флавоноиди и танини – основни компоненти на оваа билка. Најважна компонента на есецијалнлото масло е ментолот (до 60%), благ локален анестетик.

 • Екстракт од камилица

Има силно бактерицидно, противвоспалително и смирувачко дејство, стимулира циркулација. Благодарение на своите својства камилицата е незаменливо средство во лечењето различни воспалителни процеси.

 • Есенцијално масло од портокал

Се користи за нега на усната празнина. Помага кај воспаленија и крварења на усната празнина, лекува воспаленија на слузницата на усната празнина и помага кај пародентозата.

 • Есенцијално масло од каранфилче

Поседува антивирусни и антибактериски својства. Придонесува за побрзо лекување на оштетувања во усната празнина.

Shopping Cart