Revilab SL-08 urinary system (уринарен систем)

2 050ден

Revilab SL-08
Пакување: 10мл.
Наменето за: уринарен систем.
*Содржи пептиди од T-компоненти на имунолошкиот систем, од васкуларен ѕид и од мочен меур.
Рок на употреба: февруари 2023

Нема на залиха

Се препорачува за:

 • слаб имунитет;
 • различни хронични труења;
 • закрепнување по срцев или мозочен удар;
 • превенција на туморски заболувања;
 • превенција на пореметувања на уринарниот тракт, особено во климактериум и кај постари лица.

Состав на прозиводот: прочистена вода, кислитол, PEG-40 хидрогенизирано рицинусово масло, таксифолин, натриум сахарин, калиум сорбат, натриум бензоат, природен вкус „ментол“, еугенол, лимонен, миристамидопропалкониум хлорид, пептидни комплекси АА-2, АА-7, АА-13, екстракти од сладунец, екстракти од прополис, екстракти од нане, екстракти од камилица, есенцијални масла од портокал и од каранфилче.

Начин на употреба: Наутро и навечер се нанесуваат 5-10 капки по слузницата во усната празнина. Можна е појава на талог. Пред употреба да се протресе. Траењето на едно пакување е предвидено за еден месец. Доколку е потребно, можно е да се продолжи со употреба на производот во текот на годината.

Опис на дејствата на производот:

 • Пептид од Т компонента на имунолошкиот систем (пептиден комплекс АА-2)

Има селективно дејств врз различни клетки на имунолошкиот систем, го нормализира клеточниот метаболизам и ја регулира работата на имунолошкиот систем.

 • Пептид од васкуларен ѕид (пептиден комплекс АА-7)

Ги регулира метаболитичките процеси во васкуларниот ѕид. Придонесува за подобрување на еластичноста на артериите, вените и лимфните садови. Го намалува ризикот од оштетувања на васкуларниот ѕид, излевање на крвта и формирање тромбови. Ја подобрува снабденоста на органите и ткивата со крв.

 • Пептид од мочен меур (пептиден комплекс АА-13)

Го нормализира мокрењето, го обновува метаболизмот во клетките на ѕдиор на мочниот меур, го стмулира мускулниот тонус на детузорот и сфинктерот.

 • Екстракт од сладунец

Содржи широк спектар на состојки корисни за човековиот организам. Сладунецот содржи 27 флавоноиди кои имаат повеќекратно дејство врз организмот – спазмолитичко, антиинфламаторно и придонесува за зараснување на раните.

 • Екстракт од прополис

Ги убива бактериите и вирусите, ја спречува нивната активност, а кај некои го успорува и нивниот развој. Прополисот помага кај заболувањата на усната празнина предизвикани од различни инфекции со херпетично, габично и бактериско потекло.

 • Екстракт од нане

Содржи есенцијално масло, флавоноиди и танини – основни компоненти на оваа билка. Најважна компонента на есецијалнлото масло е ментолот (до 60%), благ локален анестетик.

 • Екстракт од камилица

Има силно бактерицидно, противвоспалително и смирувачко дејство, стимулира циркулација. Благодарение на своите својства камилицата е незаменливо средство во лечењето различни воспалителни процеси.

 • Есенцијално масло од портокал

Се користи за нега на усната празнина. Помага кај воспаленија и крварења на усната празнина, лекува воспаленија на слузницата на усната празнина и помага кај пародентозата.

 • Есенцијално масло од каранфилче

Поседува антивирусни и антибактериски својства. Придонесува за побрзо лекување на оштетувања во усната празнина.

Shopping Cart