Revilab SL-05 digestive system (дигестивен систем)

2 050ден

Revilab SL-05
Пакување: 10мл.
Наменето за: дигестивен систем.
*Содржи пептиди од црн дроб, панкреас, бели дробови и желудечен ѕид.

Availability: На залиха

Се препорачува за:

 • артериосклероза и гојазност;
 • воспаление на жолчната кеса;
 • цироза на црниот дроб;
 • хронични труења;
 • метаболички пореметувања;
 • намалување на функционалната способност на црниот дроб.

Состав на прозиводот: прочистена вода, кислитол, PEG-40 хидрогенизирано рицинусово масло, таксифолин, натриум сахарин, калиум сорбат, натриум бензоат, природен вкус „ментол“, еугенол, лимонен, миристамидопропалкониум хлорид, пептидни комплекси АА-10, АА-15, АА-11, екстракти од сладунец, екстракти од прополис, екстракти од нане, екстракти од камилица, есенцијални масла од портокал и од каранфилче.

Начин на употреба: Наутро и навечер се нанесуваат 5-10 капки по слузницата во усната празнина. Можна е појава на талог. Пред употреба да се протресе. Траењето на едно пакување е предвидено за еден месец. Доколку е потребно, можно е да се продолжи со употреба на производот во текот на годината.

Опис на дејствата на производот:

 • Пептид од црн дроб (пептиден комплекс АА-10)

Стимулира регенерација на ткивото на црниот дроб преку воспоставување синтеза на специфилните белковини и нормализирање на работата на клетките на црниот дроб.

 • Пептид од панкреас (пептиден комплекс АА-11)

Придонесува за нормализација на метаболизмот на јаглените хидрати кај зголемена толеранција на глукоза и дијабет тип 2, ја подобрува синтезата на дигестивните ензими во клетките на панкреасот, придонесува за нормализација на процесот на варење на храната (ја намалува надуеноста, чувството на тежина во стомакот и другите симптоми на егзокрина инсуфициенција).

 • Пептид од бели дробови и желудечен ѕид (пептиден комплекс АА-15)

Ја обновува функцијата на способноста на белите дробови и бронхиите кај акутните и хроничните заболувања на дишните органи од инфективно и неинфективно потекло, како и работата на дишните органи кај постари лица. Воочен е и силен гастропротективен ефект во вид на антимикробно дејствување на Helicobacter pylori, кое може да се спореди со дејство на антибиотик, што пак го намалува ризикот од појава на чир на желудник, а во случај кога чирот веќе постои ги забрзува регенеративните процеси и целосното лекување на чирот.

 • Екстракт од сладунец

Содржи широк спектар на состојки корисни за човековиот организам. Сладунецот содржи 27 флавоноиди кои имаат повеќекратно дејство врз организмот – спазмолитичко, антиинфламаторно и придонесува за зараснување на раните.

 • Екстракт од прополис

Ги убива бактериите и вирусите, ја спречува нивната активност, а кај некои го успорува и нивниот развој. Прополисот помага кај заболувањата на усната празнина предизвикани од различни инфекции со херпетично, габично и бактериско потекло.

 • Екстракт од нане

Содржи есенцијално масло, флавоноиди и танини – основни компоненти на оваа билка. Најважна компонента на есецијалнлото масло е ментолот (до 60%), благ локален анестетик.

 • Екстракт од камилица

Има силно бактерицидно, противвоспалително и смирувачко дејство, стимулира циркулација. Благодарение на своите својства камилицата е незаменливо средство во лечењето различни воспалителни процеси.

 • Есенцијално масло од портокал

Се користи за нега на усната празнина. Помага кај воспаленија и крварења на усната празнина, лекува воспаленија на слузницата на усната празнина и помага кај пародентозата.

 • Есенцијално масло од каранфилче

Поседува антивирусни и антибактериски својства. Придонесува за побрзо лекување на оштетувања во усната празнина.

Shopping Cart