Revilab SL-04 musculoskeletal system (локомоторен систем)

2 050ден

Revilab SL-04
Пакување: 10мл.
Наменето за: локомоторен систем.
*Содржи пептиди од Б-компонента на имунолошкиот систем, од ’рскавично и од мускулно ткиво.

Availability: На залиха

Се препорачува за:

 • артроза и артритис;
 • реума;
 • остеохондроза;
 • остеопороза;
 • гихт;
 • рехабилитација по повреда.

Состав на прозиводот: прочистена вода, кислитол, PEG-40 хидрогенизирано рицинусово масло, таксифолин, натриум сахарин, калиум сорбат, натриум бензоат, природен вкус „ментол“, еугенол, лимонен, миристамидопропалкониум хлорид, пептидни комплекси АА-17, АА-9, АА-3, екстракти од сладунец, екстракти од прополис, екстракти од нане, екстракти од камилица, есенцијални масла од портокал и од каранфилче.

Начин на употреба: Наутро и навечер се нанесуваат 5-10 капки по слузницата во усната празнина. Можна е појава на талог. Пред употреба да се протресе. Траењето на едно пакување е предвидено за еден месец. Доколку е потребно, можно е да се продолжи со употреба на производот во текот на годината.

Опис на дејствата на производот:

 • Пептид од Б-компонентата на имунолошкиот систем (пептиден комплекс АА-3)

Влијае врз реакцијата на клеточниот, хуморален имунитет и врз неспецифичната резистентност на организмот. Ги стимулира успорените процеси на регенерација, го
подобрува клеточниот метаболизам.

 • Пептид од ’рскавично ткиво (пептиден комплекс АА-9)

Го нормализира метаболизмот во коскеното и ’рскавично ткиво.

 • Пептид од мускулно ткиво (пептиден комплекс АА-17)

Поседува својства на силен антиоксидант: ги штити клетките на организмот од дејство на токсини, слободни радикали и тешки метали кои предизвикуваат клеточна
оксидација. Ја стимулира функционалноста на мускулите, помага при уморот, ја обновува мускулната контрактилност.

 • Екстракт од сладунец

Содржи широк спектар на состојки корисни за човековиот организам. Сладунецот содржи 27 флавоноиди кои имаат повеќекратно дејство врз организмот – спазмолитичко, антиинфламаторно и придонесува за зараснување на раните.

 • Екстракт од прополис

Ги убива бактериите и вирусите, ја спречува нивната активност, а кај некои го успорува и нивниот развој. Прополисот помага кај заболувањата на усната празнина предизвикани од различни инфекции со херпетично, габично и бактериско потекло.

 • Екстракт од нане

Содржи есенцијално масло, флавоноиди и танини – основни компоненти на оваа билка. Најважна компонента на есецијалнлото масло е ментолот (до 60%), благ локален анестетик.

 • Екстракт од камилица

Има силно бактерицидно, противвоспалително и смирувачко дејство, стимулира циркулација. Благодарение на своите својства камилицата е незаменливо средство во лечењето различни воспалителни процеси.

 • Есенцијално масло од портокал

Се користи за нега на усната празнина. Помага кај воспаленија и крварења на усната празнина, лекува воспаленија на слузницата на усната празнина и помага кај пародентозата.

 • Есенцијално масло од каранфилче

Поседува антивирусни и антибактериски својства. Придонесува за побрзо лекување на оштетувања во усната празнина.

Shopping Cart