Revilab SL-03 immune system (имунолошки систем)

2 050ден

Revilab SL-03
Пакување: 10мл.
Наменето за: имунолошки систем.
*Содржи пептиди од епифиза, Т-компонентата и Б-компонентата на имунолошкиот систем.

Нема на залиха

Се препорачува за:

 • превенција од претерано стареење;
 • слаб имунитет;
 • по различни болести;
 • различни форми на хронично труење;
 • закрепнување по срцев или мозочен удар;
 • по операција;
 • превенција на туморски заболувања.

Состав на прозиводот: прочистена вода, кислитол, PEG-40 хидрогенизирано рицинусово масло, таксифолин, натриум сахарин, калиум сорбат, натриум бензоат, природен вкус „ментол“, еугенол, лимонен, миристамидопропалкониум хлорид, пептидни комплекси АА-1, АА-2, АА-3, екстракти од сладунец, екстракти од прополис, екстракти од нане, екстракти од камилица, есенцијални масла од портокал и од каранфилче.

Начин на употреба: Наутро и навечер се нанесуваат 5-10 капки по слузницата во усната празнина. Можна е појава на талог. Пред употреба да се протресе. Траењето на едно пакување е предвидено за еден месец. Доколку е потребно, можно е да се продолжи со употреба на производот во текот на годината.

Опис на дејствата на производот:

 • Пептид од епифиза (пептиден комплекс АА-1)

Има селективно дејство врз клетките на невроендокриниот систем, го нормализира метаболизмот во клетките на епифизата и лачењето на мелатонинот, го регулира хормонскиот метаболизам, ја регулира работата на епифизата и организмот во целина.

 • Пептид од Т-компонентата на имунолошкиот систем (пептиден комплекс АА-2)

Има селективно дејство врз различни клетки на имунолошкиот систем, го нормализира клеточниот метаболизам и ја регулира работата на имунолошкиот систем.

 • Пептид од Б-компонентата на имунолошкиот систем (пептиден комплекс АА-3)

Влијае врз реакцијата на клеточниот, хуморален имунитет и врз неспецифичната резистентност на организмот. Ги стимулира успорените процеси на регенерација, го подобрува клеточниот метаболизам.

 • Екстракт од сладунец

Содржи широк спектар на состојки корисни за човековиот организам. Сладунецот содржи 27 флавоноиди кои имаат повеќекратно дејство врз организмот – спазмолитичко, антиинфламаторно и придонесува за зараснување на раните.

 • Екстракт од прополис

Ги убива бактериите и вирусите, ја спречува нивната активност, а кај некои го успорува и нивниот развој. Прополисот помага кај заболувањата на усната празнина предизвикани од различни инфекции со херпетично, габично и бактериско потекло.

 • Екстракт од нане

Содржи есенцијално масло, флавоноиди и танини – основни компоненти на оваа билка. Најважна компонента на есецијалнлото масло е ментолот (до 60%), благ локален анестетик.

 • Екстракт од камилица

Има силно бактерицидно, противвоспалително и смирувачко дејство, стимулира циркулација. Благодарение на своите својства камилицата е незаменливо средство во лечењето различни воспалителни процеси.

 • Есенцијално масло од портокал

Се користи за нега на усната празнина. Помага кај воспаленија и крварења на усната празнина, лекува воспаленија на слузницата на усната празнина и помага кај пародентозата.

 • Есенцијално масло од каранфилче

Поседува антивирусни и антибактериски својства. Придонесува за побрзо лекување на оштетувања во усната празнина.

Shopping Cart