Revilab SL-01 cardiovascular system (кардиоваскуларен систем)

2 050ден

Revilab SL-01
Пакување: 10мл.
Наменето за: кардиоваскуларен систем.

*Содржи пептиди од васкуларен ѕид и од срцев мускул.

Нема на залиха

Се препорачува за:

 • превенција на прерано стареење;
 • превенција на артериосклероза и повишен крвен притисок;
 • превенција на срцев и мозочен удар;
 • закрепнување по срцев или мозочен удар;
 • проширени вени;
 • зголемен артериски притисок;
 • трофични чирови;
 • тромбофлебитис;
 • артериосклероза;
 • ангиопатски заболувања;

Состав на прозиводот: прочистена вода, кислитол, PEG-40 хидрогенизирано рицинусово масло, таксифолин, натриум сахарин, калиум сорбат, натриум бензоат, природен вкус „ментол“, еугенол, лимонен, миристамидопропалкониум хлорид, пептидни комплекси АА-7, АА-8, екстракти од сладунец, екстракти од прополис, екстракти од нане, екстракти од камилица, есенцијални масла од портокал и од каранфилче.

Начин на употреба: Наутро и навечер се нанесуваат 5-10 капки по слузницата во усната празнина. Можна е појава на талог. Пред употреба да се протресе. Траењето на едно пакување е предвидено за еден месец. Доколку е потребно, можно е да се продолжи со употреба на производот во текот на годината.

Опис на дејствата на производот:

 • Пептид од васкуларен ѕид (пептиден комплекс АА-7)

Ги регулира метаболичките процеси на васкуларниот ѕид. Придонесува за подобрување на еластичноста на артериите, вените и лимфните садови. Го намалува ризикот од оштетување на васкуларниот ѕид, излевање на крвта и формирање тормбови. Ја подобрува снабденоста на органите и ткивата со крв.

 • Пептид од срцев мускул (пептиден комплекс АА-8)

Ја регулира работата на кардиоваскуларниот систем, ја подобрува работата на миокардот. Ја обновува микроциркулацијата во различни органи и ткива.

 • Екстракт од сладунец

Содржи широк спектар на состојки корисни за човековиот организам. Сладунецот содржи 27 флавоноиди кои имаат повеќекратно дејство врз организмот – спазмолитичко, антиинфламаторно и придонесува за зараснување на раните.

 • Екстракт од прополис

Ги убива бактериите и вирусите, ја спречува нивната активност, а кај некои го успорува и нивниот развој. Прополисот помага кај заболувањата на усната празнина предизвикани од различни инфекции со херпетично, габично и бактериско потекло.

 • Екстракт од нане

Содржи есенцијално масло, флавоноиди и танини – основни компоненти на оваа билка. Најважна компонента на есецијалнлото масло е ментолот (до 60%), благ локален анестетик.

 • Екстракт од камилица

Има силно бактерицидно, противвоспалително и смирувачко дејство, стимулира циркулација. Благодарение на своите својства камилицата е незаменливо средство во лечењето различни воспалителни процеси.

 • Есенцијално масло од портокал

Се користи за нега на усната празнина. Помага кај воспаленија и крварења на усната празнина, лекува воспаленија на слузницата на усната празнина и помага кај пародентозата.

 • Есенцијално масло од каранфилче

Поседува антивирусни и антибактериски својства. Придонесува за побрзо лекување на оштетувања во усната празнина.

Shopping Cart