Sale!

Пептиден комплекс бр. 8

Original price was: 1 560ден.Current price is: 1 400ден.

Производ: PC-08
Пакување: 10мл
Наменето за: црн дроб
Содржи пептиди од црн дроб.

Availability: Само 2 останати на залиха

Се препорачува за:

  • спречување прерано стареење;
  • нарушување на метаболизмот и гојазност;
  • дискинезија на жолчните патишта, холециститис;
  • хронични труења (со хемикалии, дрога, алкохол);
  • хроничен хепатитис од која било етиологија;
  • превенција на цироза на црниот дроб.

Содржи: дестилирана вода, пептиден комплекс А-7, глицерин, био-антиоксидантен комплекс Neovitin®, феноксиетанол со етилхексилглицерин, пропилен гликол, ксантанска гума, PEG-40 хидрогенизирано рицинусово масло, есенцијално масло од портокал, метилхлороизотиазолинол.

Начин на употреба: 6-8 капки се нанесуваат на внатрешниот дел од подлактицата и со масажни движења се трие додека супстанцата потполно не се впие во кожата. Едно шишенце трае месец дена. Препорачана терапија – најмалку три месеца. Истовремено може да се користат до шест пептидни комплески.

Опис на состојките:

  • Пептиди од црн дроб (пептиден комплекс А-7)

Ги подобрува процесите на пролиферација и диференцијација на клетките, зголемувајќи ја стапката на регенерација на оштетеното ткиво на црниот дроб и обновувајќи ја функцијата на органите.

  • Есенцијално масло од портокал

Есенцијалното масло од портокал ја ублажува главоболката, ги ублажува болките во мускулите и зглобовите, невралгијата, менструалните болки. Етеричното масло од портокал го подобрува и имунолошкиот систем. Тоа е добар антисептик кој може да се користи за настинки, грип и инфекции на горниот респираторен тракт. Позитивно влијае врз гастроинтестиналниот тракт: ја нормализира работата на желудникот, помага да се елиминираат токсините, го зголемува апетитот. Има диуретични и холеретски својства. Корисно е за спречување на формирање на камења во жолчката. Помага при труење и запек. Се користи за превенција и третман на болести на кардиоваскуларниот систем. Ја зголемува циркулацијата на крвта, го нормализира крвниот притисок. Помага во чистење на крвта и намалување на нивото на холестерол. Маслото е корисно и при дебелина и едем.

  • Неовитин®

Био-антиоксидативниот комплекс Неовитин® потекнува од оригиналната технологија на култивираните соеви на биотехнолошкиот метод од биомасата од женшен. Новата технологија овозможува постигнување на најкомплетна екстракција на комплексот без губење на неговата антиоксидантна активност. Био-антиоксидативниот комплекс Неовитин® е антиинфламаторен и има имунолошки стимулирачки ефекти. Синергетскиот ефект на активните компоненти на комплексот доведува до производство на антиоксидантни ензими во телото и интерферон, кои ја инхибираат реакцијата на оксидација (уништување) на пероксидот на липидните клеточни мембрани на крвните садови, додека ги зајакнуваат, а со тоа ја зголемуваат отпорноста на телото. Неовитинот® го контролира формирањето и доведува до физиолошко формирање на главните поттикнувачи на предвременото стареење ‒ слободните радикали, кои се развиваат во текот на животот во човечкиот организам. Тој е исто така главниот агенс за неутрализирање на слободните радикали. Комплексот е стабилен за време на периодот на складирање и има висока, продирачка способност низ епидермисот, дермисот и мукозната мембрана. Докажано е дека Неовитинот® има антиинфламаторно и регенеративно дејство, што резултира со најширока примена во производите против стареењето на кожата, здравствената нега и оралната нега. Уникатните својства на Неовитинот® се потврдени со единаесет патенти и наградени со златни медали РАНС со името на II Мечников „за практичен придонес за подобрување на здравјето на нацијата“ и Пол Ерлих од Европската комисија за академски награди „за извонредни достигнувања во полето на социјалната и предиктивната медицина“.

Shopping Cart